7 نکته که باید در روان‌ درمانی به آنها توجه کنید !

روان درمانی

اقداماتی برای کسب بهترین نتیجه از روان درمانی

 

روان‌ درمانی نمی‌تواند مشکل افراد را درمان کند و آن را ریشه‌کن کند، اما می‌تواند به افراد کمک کند تا شیوه رویارویی با مشکلات به شکلی صحیح و سالم را بیاموزند و احساس بهتری نسبت به خود در زندگی داشته باشند.


بیشتر بخوانید : روان درمانی چیست ؟ 


برای کسب نتایج بهینه از روان‌ درمانی باید به موارد زیر توجه داشت:

۱. مطمئن بشوید که با روان‌ درمان‌گر راحت هستید .

اگر با او احساس راحتی ندارید باید متخصص دیگری انتخاب کنید.

۲. روان درمانی را به شراکتی مؤثر بدل کنید .

این درمان وقتی پاسخ‌گو است که همراهی فعال در تصمیم گیری داشته باشید. مطمئن بشوید که شما و متخصص درباره‌ی موضوعات اساسی و شیوه مدیریت آنها تفاهم دارید. در کنار هم می‌توانید اهدافی تعیین کنید و به آنها برسید.

۳. صادق و روراست باشید .

میزان موفقیت درمان به خواست شما در ابراز و بازگویی احساسات، افکار و تجارب‌تان بستگی دارد. باید برای انجام کارها، دیدگاه‌ها و ایده‌های تازه‌ای به‌کار بگیرید. اگر از بازگو کردن برخی موضوعات به‌دلیل شرم، احساسات دردناک یا ترس از واکنش متخصص خوشحال نیستید بهتر است این موارد را با او در میان بگذارید.

۴. به برنامه درمانی خود متعهد باشید .

اگر انگیزه کافی به خرج ندهید ممکن است جلسات درمانی را درست پیش نبرید. این پای‌بند نبودن به درمان باعث اختلال در روند درمان می‌شود. پس منظم باشید و قبل از هر جلسه به آنچه در جلسه خواهد گذشت، بیندیشید.

۵. منتظر نتایج مثبت آنی و فوری نباشید .

کار کردن روی مسائل احساسی سخت و زمان‌بر است. ممکن است قبل از رسیدن به نتایج مطلوب به چندین جلسه روان درمانی نیاز داشته باشید.

۶. تمرینات لازم در بین جلسات را انجام بدهید .

اگر متخصص به شما تمرینات یا تکالیفی مانند نوشتن و مستندسازی احساسات روزانه‌تان می‌دهد حتما آنها را انجام بدهید. این تمرینات به شما کمک می‌کند تا آنچه را در جلسات آموخته‌اید، در زندگی به‌کار بگیرید.

۷. اگر روان درمانی مؤثر نیست، حتما متخصص‌تان را در جریان بگذارید .

اگر بعد از چندین جلسه نتیجه‌ای نگرفته‌اید با متخصص صحبت کنید. برای حل این مشکل باید به کمک هم به رویکرد و روش جدیدی دست پیدا کنید.

 

سئو سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *