چگونه همسر خوبی باشیم

چگونه همسر خوبی باشیم

یکی از مهمترین دغدغه ها پس از ازدواج می تواند این باشد که چگونه همسر خوبی باشیم تا زندگی مشترک با گرمی ابدی پایدار باشد. توجه به این نکته ضروری است که توجه به نیازها در درجه اول قرار دارد. به این معنی که چه زن و چه مرد هر دو باید به نیازهای همسر خود توجه داشته و آنها را شناسایی کنند. اینکار به کمی دقت و توجه نیاز دارد که بتوانیم نیازهای همسرمان را کشف و یا در صورت مشخص بودن، به آن عمل کنیم. باید در نظر داشت که خانم و آقایان بصورت کلی یکسری نیازهای عمومی و مشترک دارند اما ممکن است برخی از افراد (مخصوصا خانم ها) دوست داشته باشند که همسر آنها بدون اینکه خودشان چیزی بگویند آن موارد را بدانند. اگر موضوع با اهمیت چگونه همسر خوبی باشیم برای شما جذاب است از شما دعوت می کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

همسر خوب کیست و چه ویژگی هایی دارد

همسر خوب کسی است که در وهله نخست به نیازهای همسرش توجه داشته باشد. منطقی به نظر نمی رسد نیازهای همسرمان را نادیده بگیریم و همرسمان رضایت کامل از ما داشته باشد. صرفنظر از یکسری انتظارات نادرست که ممکن است برخی از همسرانشان انتظار داشته باشند در حالت کلی این موضوع به عنوان یک وظیفه مطرح می شود. توجه به نیازها، درک متقابل، محبت و مهربانی و … از جمله مواردی هستند که جزو ویژگی های بارز یک همسر خوب به شمار می روند.

چگونه همسر خوبی باشیم – مخصوص خانم ها

مردها غالبا با استقلال و قدرت به اعتماد به نفس و آرامش می رسند. به عنوان یک همسر تا حد امکان می بایست این زمینه را برای مرد زندگی تان فراهم کنید تا حس استقلال و قدرت به او دست دهد. نتیجه اعتماد به نفس معقول و آرامش نیز بازتابی مثبت بر روی خود شما خواهد داشت که او نیز به عنوان مرد سعی کند به نیازهای همسرش توجه داشته باشد. البته تاکید می شود که همه بحث در همسری خوب بودن به این موارد کلی ختم نمی شود و موضوع بسیار فراتر از این مباحث است.

چگونه همسر خوبی باشیم – مخصوص آقایان

خانم ها اغلب به دنبال توجه و حمایت هستند. احساس امنیت و آرامش از نیازهای اساسی بسیاری از خانم ها می باشد. نیازهای دیگر نیز با کمی دقت و واکاوی قابل کشف است. با پیدا کردن این نیازها و طبعا برآورده کردن آنها می توانید حس خوبی برای همسرتان بیافرینید که قاعدتا بارتاب آن بر روی زندگی خودتان خواهد بود. شخصیت و خواسته های خانم ها معمولا پیچیدگی های خاص خود را دارد و باید با کمی دقت و حساسیت آنها را مورد بررسی قرار داد. در این زمینه مشاوره با روانشناس می تواند بهترین راهکار باشد.

دوستان عزیز شما هم می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه همین مطلب برای آقای سجاد امینی ارسال نمایید.

پاسخ گویی سوالات شما در کمترین زمان ممکن توسط سجاد امینی کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

برای مشاوره رایگان و ارتباط به بخش تماس سایت مراجعه نمایید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *