مدیریت رابطه بین مادر و همسر

پاسخ سجاد امینی کارشناس ارشد روانشناسی بالینی به سوال چگونگی مدیریت رابطه بین مادر و همسر

دنیای ایده آل برای مرد، دنیایی است که در آن مادر و همسرش به عنوان خانواده در هماهنگی با هم زندگی کنند. در بیشتر موارد مشاهده می شود که تنش زیادی بین این دو وجود دارد. شما باید اطمینان حاصل کنید که به هر یک از آنها احترامی را که شایسته است، می دهید و همچنین به آنها نشان دهید که هر رابطه چقدر اهمیت دارد. در اینجا چند نکته در رابطه با مدیریت رابطه بین مادر و همسر به دست آوردن این نوع تعادل مناسب در زندگی آورده شده است.

نکات مدیریت رابطه بین مادر و همسر

همسر و مادر شخصیت بسیار مهمی در زندگی یک مرد هستند. شما نمی توانید هر دو را رها کنید زیرا هر دو به همان یک اندازه متعلق به شما هستند.

مادری که فرزند خود را پرورش داده و در هر قدم زندگی از او مراقبت کرده است، اگر پسرش از او غفلت کند، هرگز نمی تواند تحمل کند. ارزش دادن به سخنان و پیشنهادات او چشم انداز روشنی به مرد می بخشد. همچنین، یک مرد نمی تواند از همسر خود غفلت کند و از او حمایت نکند. گوش دادن به نظر او واقعاً ضروری است زیرا او فردی است که شما می خواهید آینده خود را همراه با او بنا کنید.

مردان غالباً در دوگانگی نقشهایشان به عنوان یک پسر و به عنوان یک شوهر گیر افتاده اند. البته این مشکل بیشتر در مورد مردان وابسته به مادر به چشم می خورد که نمی توانند تعادل را برقرار کنند. در اینجا چند ایده طلایی وجود دارد که یک مرد می تواند برای نجات زندگی زناشویی خود دنبال کند.

1- قبل از ازدواج در این مورد صحبت کنید

مادر و همسر شما دو زن مهم زندگی شما هستند. هر کس جای خود را در قلب شما دارد. شما باید تلاش خود را انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که هیچ یک از اینها بی توجهی نمی شود. آنها هر دو به احترام و وقت شما احتیاج دارند. قبل از ازدواج در مورد کار، خانواده و دوستان همسر خود صحبت کنید.بسیاری از افراد وقتی نتوانند این مرحله را انجام دهند در زندگی متاهل خود با درگیری روزمره روبرو می شوند.

با او درمورد رابطه ای که با مادر خود دارید و وظایفی که احساس می کنید نسبت به او باید انجام دهید، صحبت کنید. به همین روش به مادر خود نشان دهید که شما ازدواج نمی کنید که از او غافل شوید. از او بخواهید که از همسرتان استقبال کند. مادر خود را در برنامه های خود درگیر کنید. این کمک می کند تا دستورالعمل های یک رابطه موفق را تعیین کنید.

2- نقش هر کدام را در زندگیتان را مشخص کنید

درگیری های نقش منجر به دعوا و مشاجره در خانه می شود. نقش مادر و همسر در زندگی تان را هم برای مادر و هم برای همسرتان روشن کنید. این مهم است که هر دو درک کنند که آنها نمی توانند نقش ها را تغییر دهند و شما به هر دو آنها به یک اندازه احترام می گذارید و دوستشان دارید. پس از رسیدن به وضوح نقش ها، استدلال های احمقانه مانند اینکه چه کسی شما را بیشتر دوست دارد؟ چه کسی به حداکثر وقت توجه می کنید، از بین خواهد رفت.

در همین زمان اطمینان حاصل کنید که نقش و مسئولیت های خود را به عنوان یک پسر و به عنوان یک شوهر در قبال مادر و همسر خود روشن می کنید.

مدیریت رابطه بین مادر و همسر
مدیریت رابطه بین مادر و همسر

3- مرزها را روشن کنید

مناطق کنترل باید زودتر مشخص شود. شما باید برای مادرتان روشن کنید که او نباید در حوزه یا فضای همسرتان دخالت کند. او باید از انتقاد کردن در مورد حس لباس پوشیدن، خرج کردن، پخت و پز، دوستان و خانواده و نحوه تربیت فرزندان خودداری کند. خاطرنشان کنید که این امر فقط باعث ایجاد فشارهای غیرضروری می شود، به همین ترتیب، همسرتان باید بفهمد که آیا از نظر مالی کمک می کنید یا مدتی را به مادر خود اختصاص می دهید. این را روشن کنید که هردو برای شما اولویت هستند.

4- جانبداری نکنید

در زندگی روزمره ما، مهم است که درک کنیم که وقتی با افراد، عواطف و روابط دست و پنجه نرم می کنیم، هیچ چیز کاملاً اشتباه یا درست وجود ندارد. در صورت بروز درگیری، جانبداری نکنید و با همسر و مادر خود صحبت کنید و موقعیت ها را از منظر هر دو نفر تحلیل کنید. چرا باید بین مادر و همسرتان مداخله کنید. بگذارید مشکلاتشان را خودشان حل کنند.

5. عصبانیت خود را نشان ندهید

زمان هایی وجود خواهد داشت که از کوره در خواهید رفت، بسیار طبیعی است. اما سعی کنید از نشان دادن نارضایتی خود نسبت به این موضوع جلوگیری کنید. و به طور خاص ، یکی را در مقابل دیگری انتقاد نکنید.

6- مثبت صحبت کنید

بعضی اوقات ممکن است فکر کنید فقط شوخی می کنید اما این ممکن است برای مادر شما یا همسرتان شوخی نباشد. از هر گفتگویی که باعث اختلاف می شود برحذر باشید . اگر نبض هر موضوعی را که منجر به اختلاف یا بحث شود پیدا کرده اید، اصلاً در مورد آن بحث نکنید و تا حد ممکن از ادامه آن خودداری کنید. در مورد اتفاقات مثبت و از زاویه خوش بینانه به اتفاقات روزمره صحبت کنید.

7- تاریخ های مهم را به یاد داشته باشید

حرکات کوچک مانند به یاد آوردن روزهای تولد، سالگردها، روزهای خاصی مانند روز مادر و … ، و خریدن هدایای کوچک، نشانه عشق شماست. فقط برای همسرتان هدیه نخرید و مادرتان را نادیده بگیرید. این وضعیت بد را بدتر می کند.

8- از زمان با کیفیت به عنوان یک خانواده لذت ببرید

اوقات فراغت معمولا با دوستان متاهل خود هستید و لذت می برید. سعی کنید گاهی اوقات برای مدتی به والدین خود بپیوندید یا در فعالیتهایی شرکت کنید که شما و والدین می توانید در کنار هم از آنها لذت ببرید. همچنین می توانید تعطیلات با والدین، ​​خواهر و برادر و همسر خود به مسافرت بروید.

9. یک پسر خوب و یک همسر خوب باشید

به یاد داشته باشید موارد زیادی بستگی به رسیدگی شما به اوضاع دارد. از آنجایی که ریشه اصلی مشاجره شما هستید، وظیفه شما نیز حفظ آرامش در خانه خواهد بود. پسر خوبی نباشید بدون اینکه همسر خوبی باشید.

10- احترام بگذارید

احترام مهمترین عنصر در تعادل هر دو روابط است. مادر شما بدون قید و شرط شما را دوست دارد و ممکن است بی احترامی را نادیده می گیرد، اما همسرتان انتظارات دارد و نمی تواند تخلفات را ببخشد. این نکته مهم برای اطمینان از این است که هر دو زن نقشهای یکسان و مهم را در زندگی شما دارند.

نکات دیگر در رابطه با مادر و همسر

  • آشپزی یکی را جلوی دیگری ستایش نکنید. هر یک از آنها را جداگانه قدردانی و تشکر کنید. حتی اگر این یک ژست کوچک مانند گل گرفتن است، برای هر دو نفر بخرید.
  • گفتن “دوستت دارم” به دفعات برای هر دو بسیار ارزشمند خواهد بود.
  • هرگز خانواده همسر خود را در مقابل مادرتان سرزنش نکنید.
  • هرگز در یک حالت جلوی دیگری خلق و خوی خود را از دست ندهید.
  • اگر همسر شما قصد دارد بعد از ازدواج شغلی داشته باشد و مادرتان می خواهد که در خانه داری کمک کند، قبل از درگیری وضعیت را حل کنید. به مادرتان توضیح دهید که همسر شما هنگام بازگشت به خانه به استراحت نیاز دارد و همچنین از یک زندگی اجتماعی برخوردار است.
  • هنگامی که هر دو در حال بحث و گفتگو هستند، آنها را ترغیب به برقراری ارتباط و برخورد با آن به روش خود کنید. فقط در صورت پرخاشگری وارد آن شوید.
  • به مادر خود بگویید که همسرتان در مورد لباس پوشیدن، معاشرت ، هزینه کردن پول، بزرگ کردن فرزندان و دیدار با والدین قادر به تصمیم گیری مناسب است و باید در این امور تنها باشد. اگر در هر یک از مناطق فوق مشکلی دارید، می توانید بدون اینکه مادرتان را در مکالمه طرفدار کنید، در مورد آنها با همسرتان صحبت کنید.

یادگیری مدیریت رابطه بین مادر و همسر برای مردان بسیار حائز اهمیت است. اگر مادر و همسرتان رابطه خوبی داشته باشند، مسلما آرامش بیشتری در خانه خواهید داشت. اگر در این زمینه مشکلی دارید، می توانید از مشاوره خانواده استفاده کنید.


به درخواست کاربران سایت و پرسیدن سوالات متداول کاربران از سجاد امینی کارشناس ارشد روانشناسی بالینی، قصد داریم سوالات شما کاربران را در قالب مطلب آموزشی برای کابران سایت منتشر کنیم که هم شما که سوال پرسیده اید و همه دوستانی که دنبال جواب این سوال هستند بتونند از پاسخ اقای سجاد امینی به سوالات بهرمند شوند.

دوستان عزیز شما هم می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه همین مطلب برای آقای سجاد امینی ارسال نمایید.

پاسخ گویی سوالات شما در کمترین زمان ممکن توسط سجاد امینی کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *