راه های کنترل ترس از بیماری کرونا

راه های کنترل ترس از بیماری کرونا

راه های کنترل ترس از بیماری کرونا

۱. در مراجعه به رسانه‌ها، زیاده‌روی نکنید

متخصصان توصیه می‌کنند بدون نشان دادن واکنش بیش از حد، کاری برای کنترل احساس ترس‌تان انجام دهید. به این معنا که نسبت به بیماری آگاه باشید اما در این کار زیاده‌روی نکنید. هولمن از دانشگاه ارواین می‌گوید، “ما می‌دانیم که بیش از حد قرار گرفتن در معرض رسانه‌ها می‌تواند اضطراب شما را افزایش دهد. بنابراین آنچه لازم است، یاد بگیرید و بقیه را رها کنید.”

۲. اضطراب‌تان را با کاهش ریسک بروز بیماری، از بین ببرید

اقدامات احتیاطی منطقی و معمول با توجه به احتمال زیاد ابتلا به Covid-19 از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. هولمن می‌گوید: “چیزهای بسیار اساسی و مهمی وجود دارد که مردم می‌توانند انجام بدهند و دست کم احتمال ابتلا به بیماری را در خودشان کاهش دهند. این موارد عبارتند از، دوری از دیگران و نظارت بر دمای بدن در صورت بیمار شدن. به علاوه، دست‌های‌تان را مرتباً با آب و صابون بشویید. و در اجتماعات بزرگ شرکت نکنید.”

۳. قدرت بدن انسان را دست کم نگیرید

تحقیقات نشان می‌دهند که انسان‌ها معمولا در مورد آسیبی که یک بیماری ممکن است به آنها وارد کند، گزاف‌سنجی می‌کنند و قدرت بدن‌شان را در واکنش به آن بیماری، دست کم می‌گیرند. بهتر است بدانید که بدن شما و سیستم ایمنی‌تان بسیار قوی‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنید. دانستن این نکته می‌تواند، تا حدی استرس و اضطراب‌تان را کاهش بدهد.

۴. لطفا در جدی گرفتن تهدید کرونا زیاده‌روی نکنید

کرونا ویروس (Corona) با نرخ مرگ بین ۱.۴ و ۲.۳ درصد می‌تواند خطرناک باشد. بنابراین همه‌ی ما باید تمام اقدامات احتیاطی لازم را در برابر این عفونت رعایت کنیم.

اما این نکته را نیز فراموش نکنید که انسان‌ها معمولا تهدیدات ناآشنا را در مقایسه با موارد آشنا مثل آنفولانزا، گزاف‌سنجی می‌کنند. بنابراین با رعایت نکات احتیاطی و کسب اطلاعات درست، اضطراب را که خود باعث ضعیف شدن بدن می‌شود، از خودتان دور کنید.

۵. در صورت نیاز، کمک حرفه‌ای بگیرید

افرادی که مستعد اضطراب و اختلالات مرتبط با آن هستند، ممکن است در اثر ترس حاصل از شیوع کرونا ویروس، حالات روحی بدتری را تجربه کنند. به حدی که ترس سبب بروز اختلال در کار و زندگی روزمره‌شان شود. در صورتی که چنین شرایطی دارید، بهتر است با مراجعه به یک متخصص بهداشت روان، کمک حرفه‌ای بگیرید.

کلام پایانی

هرچند ممکن است در این دوران پر از استرس، حال خوشی نداشته باشید، اما با دنبال کردن این نکات می‌توانید از تبدیل شدن اضطراب به یک مشکل جدی و ضعیف شدن بدن‌تان در اثر آن، جلوگیری کنید.

امیدوارم که مطلب  (راه های کنترل ترس از بیماری کرونا)  برای شما مفید بوده باشد،

اگه این مطلب براتون مفید بوده و فکر می کنید دوستان و عزیزان هم هستند که به این مطلب نیاز دارند و احساس میکنید که این مطلب نیز برای آن ها مفید است لطفا سایت سجاد امینی رو بهشون معرفی کنید.

بهترین روانشناس اصفهان

دوستان عزیز شما هم می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه همین مطلب برای آقای سجاد امینی ارسال نمایید.

پاسخ گویی سوالات شما در کمترین زمان ممکن توسط سجاد امینی کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

برای مشاوره رایگان و ارتباط به بخش تماس سایت مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *