اشتباهات مردان در رابطه

پاسخ سجاد امینی کارشناس ارشد روانشناسی بالینی به سوال اشتباهات رایج مردان در رابطه زناشویی چیست؟

یادآوری این نکته مهم است که هدف اصلی ازدواج باید صلح و خوشبختی باشد. در حالی که زن و شوهر باید مسئولیت سهم خود در یک ازدواج را به عهده بگیرند، در زیر اشتباهات مردان در رابطه را لیست کرده ایم تا بدانید مردان با چه رفتارهایی می توانند زندگی خود را نابود کنند. اگرچه این لیست زیر ممکن است دلهره آور به نظر برسد، ولی بهتر است همیشه آن را به یاد داشته باشید.

اشتباهات مردان در رابطه

اگر زندگی استرس زا است، پس روی تغییر خود تلاش کنید، در آن صورت به جای استرس آرامش را خواهید دید. اگر احساس ناراحتی می کنید، به دنبال چیزهایی باشید که در زندگی تان دارید. فقط خوشحال باشید. ساده ترین مسیر رسیدن به چیزی این است که فقط بخواهید. تنها شخصی را که می توانید تغییر دهید خودتان هستید.

1. همسرتان را ترک کنید

یکی از سریعترین راهها برای از بین بردن زندگی مشترک، ترک همسر است. این به معنای کارهایی مانند گذراندن ساعات طولانی در محل کار یا تفریح با دوستان و تنها گذاشتن او در خانه است. و زمانی که به خانه می آیید، با او و فرزندانتان وقت نمی گذرانید. درعوض، جلوی تلویزیون لم میدهید. همچنین، در آخر هفته از خانه کثیف شکایت می کنید و به دنبال آن خانه را ترک می کنید تا کارهای عادی انجام دهید و تا ساعت ها برنمی گردید.

یکی از بدترین تجربیات برای زن این است که همسرش او را از نظر عاطفی ترک می کند و او احساس انزوا می کند. بله، او دوستان و شغل دارد. بله، او وقت زیادی را برای اداره بچه ها و مشغول فعالیت در خارج از همسرش می گذراند. ولی او مایل است با شما وقت بگذراند، مردی که دوستش دارد. وقتی او از شما رها می شود، با رفتاری آزار دهنده و بی احترامی به شما حمله می کند. توانایی او برای آزار دادن کلامی قوی ترین سلاح است و او از آن برای جلب توجه شما استفاده می کند.

هنگامی که یک زن شروع به بدخلقی می کند، به این دلیل است که شما هرگز وقت خود را در خانه نمی گذرانید، هرگز با او در ارتباط نیستید و هرگز با بچه ها درگیر نشوید، او احساس رهایی و انزوا می کند. زمانی که دیگر با هم وقت نگذرانید، فاصله عاطفی بین شما دو به سرعت رشد می کند.

2. به اندازه کافی نزدیک نمی شوید.

وقتی همسرتان احساس نزدیکی به شما داشته باشند، احساس انرژی می کند. در حالی که شما تلاش می کنید استقلال خود را حفظ کنید، او تمایل دارد تا با شما ارتباط برقرار کند. برای هر یک از شما عادلانه نیست اگر تنها در روزهایی که می خواهید رابطه جنسی یا انتظار چیزی از او داشته باشید، محبت و توجه کنید. محبت و نزدیکی باید به خودی خود باشد، نه وسیله ای برای رسیدن به هدف.

صحبت کردن تنها راهی نیست که زنان احساس نزدیکی کنند، اگرچه این یک امر مهم است. راه های ساده برای تحقق همسرتان در این زمینه این است که او را بغل کنید، دست او را بگیرید و مدتی را با او بگذرانید. وقتی نیاز او به نزدیکی برآورده شود، تمایل بیشتری به احترام به نیاز شما به استقلال نشان می دهد. وقتی همسرتان احساس نزدیکی می کند، همچنین مایل خواهد بود که از لحاظ جنسی با شما صمیمی تر شود.

نکته مهمی که باید بخاطر بسپار این است که به او کمک کنیم احساس صمیمیت کند. سعی کنید با او در مورد روز خود، ترس ها، امیدها و رویاها صحبت کنید. وقتی کنار هم هستید دستش را بگیرید. در حالی که او شام را آماده می کند، او را به طور غیر منتظره ای در آشپزخانه ببوسید. کنارش بنشینید و از او بپرسید که او روزهایش را چگونه می گذارند، و در حالی که جواب می دهد، برای چند دقیقه تمام توجه خود را به او بدهید.

2.5. خود را به روی او ببندید

زنان به عنوان یک مدار یکپارچه هستند. ذهن، بدن و روح بهم نزدیک هستند – بنابراین، احساسات صدمه دیده بر کل سیستم او تأثیر می گذارد. همسری که روحش خرد شده باشد ممکن است دچار خستگی و سردرگمی شود. مانند رشته ای از چراغ های کریسمس – وقتی یک چراغ خارج می شود، همه تاریک می شوند.

همسرتان رفتار مرموز شما را درک نمی کند. شما در مورد کار استرس دارید، اما زمانی که آن را نشان نمی دهید یا بیان نمی کنید. نمی تواند این موضوع را درک کند. او تنها می خواهد شما باز باشید. او واقعاً می خواهد او را ببینید. او هنگام ترس، نگرانی و مشکلات می خواهد در کنار شما باشد.

سعی کنید با او درباره آنچه در زندگی شما اتفاق می افتد صحبت کنید. زنان دوست دارند بدون اینکه به دنبال راه حلی باشند، گوش شنوای مردان باشند.

اشتباهات مردان در رابطه
اشتباهات مردان در رابطه

3. همیشه در تلاش برای “حل مشکلات” او

حتی وقتی این را نگوید، همسرتان شما را به عنوان منبع قدرت خود می بیند. وقتی او برای کمک به شما می آید تا باری از دوش شما کم کند، این یک تعارف است. او می داند که شما می توانید آن را اداره کنید.

با این وجود به جای تلاش برای رفع و ترمیم هر مسئله، سعی کنید فقط به او گوش دهید. حتی ممکن است بپرسید که آیا او به راه حل نیاز دارد یا فقط گوش می خواهد. هر دو شما باید بدانید که بعضی اوقات لازم نیست همه مشکلات را برطرف کنید، تسکین دهنده خواهد بود. علاوه بر این، هنگامی که شما گوش می دهید، او احساس می کند که شما او را درک می کنید (حتی اگر این کار را نکنید، که اشکالی ندارد).

4. هرگز نمی گویید “ببخشید.”

در همه زندگی ها اختلاف وجود دارد. امتناع از عذرخواهی راهی سریع برای از بین بردن زندگی است. در حالی که درگیری چیز مطلوبی نیست، با برطرف شدن درگیری می توان رشد و نزدیکی را افزایش داد. برای همسر شما عذرخواهی به معنای این است که درگیری از بین رفته است و اکنون به دنبال صلح است.

بسیاری از همسران عذرخواهی را نشانه بارزی از ضعف می دانند. آنها فکر می کنند، “اگر من عذرخواهی کنم، او به من احترام نمی گذارد.” در مقابل، اگر فروتنانه عذرخواهی کنید و از او بخشش بخواهید، این عمل کوچک شما، روح او را تسکین می دهد و به عنوان یک مومیایی کننده قلبش عمل می کند. علاوه بر این، این نشان می دهد که شما اشتباهات خود را می پذیرید و سعی در بهبود شرایط می کنید.

5- ناامنی های او را خیلی آرام بکشید

همسر شما می داند که نسبت به شما متعهد است. اما وقتی به زنان دیگر، در بازار، تلویزیون، رایانه و سایر مکان ها نگاه می کنید، ممکن است باعث ناراحتی او شود، به خصوص اگر او فقط به شما نگاه کند. صرف نظر از این، او احساس ناامنی می کند و به اطمینان شما احتیاج دارد، نه هرگونه تحقیر، شوخی یا اذیت کردن. این کارها همه باعث کاهش احساسات او را می شود. وقتی به زن دیگری خیره می شوید او احساس ناامنی می کند زیرا می خواهد بداند شما هنوز هم او را دوست دارید. وقتی که به زنان دیگر نگاه کنید، در واقع کاملاً طبیعی است. خطر این است که شما ملاحظه گر نباشید، به احساسات همسر خود بی اعتنا باشید و به رغم ناراحتی او باز هم خیره شوید.

همسر شما از عشق و وفاداری شما انگیزه می گیرد. او به شما متعهد است و می خواهد به همان اندازه که نسبت بهشما متعهد است، شما نیز باشید. نمادی بزرگ از وفاداری شما به همسرتان، حلقه عروسی است. برای یک زن، این نشانه وفاداری شما است. به نظر می رسد یک مرد متاهل بدون انگشتر در تلاش است چیزی را پنهان کند. شما چیزی برای پنهان کردن ندارید. حلقه یک بیان ساده و بیرونی از ارادت شما به همسر و ازدواج تان است. این ژست کوچک می تواند تأثیر عمیقی داشته باشد.

وقتی همسر شما احساس ناامنی کند، ممکن است سؤال کند که آیا شما هنوز هم به او فکر می کنید و هنوز او را دوست دارید؟ او ممکن است از شما بپرسد آیا فکر می کنید شخص دیگری جذابیت بیشتری دارد یا خیر. به او اطمینان دهید که هنوز هم عاشقش هستید و ذهن آشفته اش را راحت کنید.

6. نادیده گرفتن اهمیت حرکات ساده

همسر شما به جواهرات فانتزی یا غذاهای گران قیمت احتیاج ندارد. این موارد خوب است و دوست دارید با همسرتان اینگونه رفتار کنید. با این حال، همیشه لازم نیست.

او بیشتر به نشانه های کوچک عشق و قدردانی شما جذب می شود. وقتی از چیزهای کوچک غافل می شوید، ممکن است این حس به او دست دهد که می خواهید محبت او را بخرید – یا گناه خود را با چیزهای بزرگ تسکین دهید. به همسرتان بگویید که در طول روز به او فکر فکر می کنید. به او زنگ بزنید یا در طول روز یک متن برای او ارسال کنید تا به او اطلاع دهد که در حال فکر کردن به او هستید. برای کمک به شام ​​یا شستن ظرف ها پیشنهاد دهید. اینها هدایای کوچکی از وقت شما هستند که به دنیای همسرتان معنی می دهد.

برای همسرتان مهمترین روزهای سال، تولدش و سالگرد ازدواجتان است. این روزها را در کنار او جشن بگیرید. این بیشتر از هر هدیه گران قیمت می تواند باشد. او می خواهد برای شما خاص و مهم باشد. حتی اگر در خانه بنشینید و یک فیلم تماشا کنید، توجه ناخواسته خود را به او بدهید.

7-رابطه جنسی لذت بخش ندارید

وقتی رابطه جنسی را با صمیمیت اشتباه می گیرید، خوب نیست. وقتی فقط روی ارگاسم خود تمرکز می کنید، هیچ جالب نیست. هنگامی که عمق روابط جنسی خود را با شوخی های خام و مستهجن بی ارزش می کنید، جالب نیست. وقتی انتظار دارید فوراً هیجان زده شود، جالب نیست. وقتی از نیازهای جنسی همسر خود غفلت می کنید، جالب نیست.

وقتی متاهل هستید، قرار است رابطه جنسی سرگرم کننده باشد. داشتن صمیمیت در رابطه جنسی رابطه شما را تقویت می کند. همسر شما به همان ملاحظه فکری نیاز دارد. صبح ها را با بوسه شروع کنید و به او بگویید که او زیبا است، زنان هرگز از شنیدن این حرف از مردی که دوستشان دارند خسته نمی شوند. سپس او را برای داشتن سکس آماده کنید.

8- گم شدن در تلخی و خشم

هنگامی که زنان از ترس لبریز می شوند، دوست دارند در مورد چیزها صحبت کنند. اما مردان ترجیح می دهند همه چیز را تعطیل کنند. وقتی در مورد کار، پول و رابطه خود احساس استرس می کنند، به درون می چرخند و این باعث ترس همسرتان از ترک شدن می شود.

وقتی از صحبت کردن خودداری می کنید، او فکر می کند که او را دوست ندارید. این ترس و تمایل او برای حل تعارض، باعث می شود همسرتان شما را تعقیب کند. او می خواهد شما به او اعتماد کنید، او شما را دنبال می کند و می پرسد که آیا همه چیز خوب است. شما از او فرار می کنید و از بحث کردن در مورد آنچه شما را آزار می دهد جلوگیری می کنید. او نمی داند که مشکلی پیش آمده و تنها فرض می کند که با او مشکل دارید.

می توانید قبل از اینکه همسرتان پریشان شود، این قطار را متوقف کنید. او شما را دوست دارد می توانید به او اعتماد کنید. احساسات واقعی خود را با او در میان بگذارید و او قلبش را به سمت شما باز می کند.

9. مسئولیت پذیر نیست

چه این یک اعتیاد باشد، چه یک امر امری یا عملکرد ضعیف در زندگی، بارها و بارها، مردها برای خطاهای خود را دلیل می آورند “من خیانت کردم زیرا او از من مراقبت نمی کند. من ضعیف عمل می کنم زیرا او هرگز مرا تشویق نمی کند.”

وقت آن است که مسئولیت کامل رفتارهای خود را به عهده بگیرید.شما انتخاب می کنید که خیانت کنید. شما انتخاب می کنید کار کنید یا کار نکنید. شما به طور فعال همه این کارها را به تنهایی انجام می دهید. به جای سرزنش کسی یا چیز دیگری، بایستید و کنترل امورخود را به دست بگیرید. زندگی شما کاملاً تحت کنترل شماست. شما دقیقاً می توانید زندگی مورد نظر خود را ایجاد کنید. علاوه بر این، اگر همسرتان ریشه تمام مشکلات زندگی شماست، مرد شوید و حقیقت را به او بگویید. اگر حاضر به بیان مشکل نیستید، او نمی تواند تغییر کند.

10. در انتخاب همسرتان دقت کنید

یک زن پرخاشگر که از هر تصمیم شما انتقاد می کند، همچنان به تندی ادامه خواهد داد. یک کنترل کننده همیشه خواهان کنترل است، حتی بعد از عروسی. نتیجه نهایی این است: اگر او قبل از ازدواج زن اشتباهی باشد، بعد از ازدواج هم زن اشتباهی خواهد بود.

اگر همسر خوبی می خواهید، با او با عشق و احترام رفتار کنید و او مهربانی را بر می گرداند. تلاش برای نجات یک زن پرخاشگر باعث می شود تا شما احساس عدم ارزشمندی کنید. یک ازدواج شاد با یک زن خوب و با یک مرد خوب انجام می شود. شکوفا می شود که شما هر دو در عشق و احترام به یکدیگر رشد می کنید.

انتخاب زن اشتباه هر بار شما را برای ناکامی آماده می کند. اگرچه ممکن است شما احساس کنید که یک شوالیه برای نجات یک زن هستید، اما واقعیت ازدواج بسیار سخت تر و بسیار ایده آل تر است. هنگامی که هر دو متعهد هستند که ازدواج را به یک تجربه خوب تبدیل کنند، در این صورت شانس بهتری برای موفقیت دارد.

روی خودتان کار کنید

اگرچه این لیست ممکن است دلهره آور به نظر برسد، مهم است که به یاد داشته باشید که هدف اصلی ازدواج باید صلح و خوشبختی باشد. اگر زندگی استرس زا است ، روی تغییر درک خود تلاش کنید. به جای استرس می توانید آرامش را ببینید. اگر احساس ناراحتی می کنید، به دنبال مواردی باشید که زندگی شما را تغییر دهد. فقط خوشحال باش. ساده ترین مسیر رسیدن به چیزی این است که فقط باشید. تنها شخصی که می توانید تغییر دهید خودتان هستید.


به درخواست کاربران سایت و پرسیدن سوالات متداول کاربران از سجاد امینی کارشناس ارشد روانشناسی بالینی، قصد داریم سوالات شما کاربران را در قالب مطلب آموزشی برای کابران سایت منتشر کنیم که هم شما که سوال پرسیده اید و همه دوستانی که دنبال جواب این سوال هستند بتونند از پاسخ اقای سجاد امینی به سوالات بهرمند شوند.

دوستان عزیز شما هم می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه همین مطلب برای آقای سجاد امینی ارسال نمایید.

پاسخ گویی سوالات شما در کمترین زمان ممکن توسط سجاد امینی کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *